Apie mane

Apie mane

 

Bitininkystė mano šeimoje — tradicija. Šia nekasdieniška veikla sugebėjo sudominti mano tėvas Jonas. Pamilęs bitininkystę, tėtis ilgą laiką savarankiškai bitininkavo ir tuo pačiu išmokė mane. „Svarbiausia“ – sakė jis — „tinkamai biteles prižiūrėti, kad jos jaustųsi saugiai ir džiugintų bitininką puikiu medaus derliumi“.
Iš vaikystės prisimenu, kad pirmieji mano bandymai susidraugauti su bitėmis nebuvo labai sėkmingi. Padėdamas tėčiui bitininkauti, kartais būdavau smarkiai sugeltas. Įgėlimai buvo skausmingi,alergiški tačiau noras išmokti bitininkystės paslapčių nugalėjo. Po truputį įgyjau imunitetą bičiu nuodams, skausmo baimė išgaravo. Šiandien prisimenami vaikystės išgyvenimai kelia tik šypseną..

Šiuo metu prižiūriu 90 šeimų bičių. Visas bitynas suskirstytas į septynis skyrius, kurie išdėstyti skirtingose Debeikių seniūnijos vietose. Mano augintinės puikiai jaučiasi pamiškėse, palaukėse, gana racionaliai išnaudoja dideles teritorijas. Jos ne tik suneša nemažą medaus derlių, bet ir gana įvairų: tai miško, nešienaujamų pievų,pamiškių,sodų ir kitu kultūrinių augalų medų. Tvarkant bičių produktus labai praverčia didelis elektrinis medsukis. Be jo būčiau, kaip be rankų.

Tobuleti kaip ir kiekvienam savo srityje dar reikia ir teks,bet drąsiai galiu sakyti, kad bitininkystė įaugusi mano kraujyje. Labai tikiuosi ir ateityje išsaugoti šį pomėgi ir perduoti jį savo vaikams, o galbūt ir vaikų vaikams. Tegul tai būna nenutrūkstanti šeimos tradicija, su meile perduodama iš kartos į kartą.